Soğutma Başlıkları

Paxman saç kaybını önleme sisteminin en önemli özellikleri özel olarak tasarlanan hafif soğutma başlıklarıdır. (Küçük başlık 795g)

Başlıklar yumuşak ve esnektir ve hastanın kafasının etrafında sıkı ve iyice oturan bir duruşa sahiptir. Soğutma başlıkları yüksek kalitede silikon malzemeden üretilir, bunlar pek çok kafa şeklinin bu uygulamalardan olumlu şekilde yararlanmasını sağlar ve 5 farklı ebatta temin edilirler ve kolay teşhis için 5 farklı ebat ve renk kodlarına sahiptir.

Soğutkan, hastanın kafa derisinden ısıyı çıkaran başlıktan geçer. İç ısı sensörleri başlığın kafa derisinin ısısını uygun ve sabit ısı derecesinde tutmasını sağlar.

Başlık sistemin işlemesine hem de verimliliğine yarayan bir neopren kapakla sunulur, bunun işlevi hem yalıtımla hem de yüksek oda ısılarından koruma sağlayarak, yoğuşmayı emerek ve kafa derisi ile iyi bir temas sağlayarak (başarılı tedavi için şarttır) başarılı sonuçlar almaktır.

Başlıklar sisteme kullanımı kolay, çabuk çıkarılan ve sızma yapmayan plastik kaplinlerle bağlıdır. Soğutmanın sona erdirilmesi ile, başlıklar soğutma hatlarından çıkarılıp sabunla ve suyla veya deterjanla yıkanır ve sonraki hasta için hazırlanır.