Tarihçemiz

Firmanın tarihi 1950' lere, Paxman' in şimdiki başkanının babası olan Eric Paxman' in bira soğutucusunu icat ettiği dönemlere dayanmaktadır. Paxman ailesi 30 yılı aşkın bir süredir soğutma sistemlerinin gelişiminde oldukça başarılı olmuştur.

Paxman saç derisi soğutma sistemi, Glenn Paxman' in eşinin meme kanseri sebebiyle gördüğü kemoterapi esnasında saçını kaybetmesinin ardından, benzer prensip ve teknolojilerin kullanılmasıyla tasarlanmıştır. İlk soğutma başlığı versiyonuyla tedavi edilmesine rağmen bu soğutma tedavisi eşinin işine yaramadı. Saç kaybının ne kadar üzücü boyutta olduğunu fark eden Glenn işe yarayan yeni bir sistem geliştirdi. Aylar süren araştırma ve gelişimin ardından, Glenn ve kardeşi Neil, 1997' de Huddersfield Kliniğine kurulan soğutma başlığının ilk prototipini tasarladı.

Paxman soğutucuları 1998' de oluşturuldu ve geniş denemelerin ve çalışmaların ardından, gelecek 10 yıl içerisinde binlerce hastayı tedavi eden yüzlerce sistemi üretildi. Bu işe yarayan, kullanıcıyla dost ve uygun maliyetli bir sistemdir. Doktorlar, hemşireler ve benzer şekilde hastalar tarafından kabul görmektedir. Soğuk terapi tedavileriyle alakalı diğer problem ortadan kalkmış oldu.

Firmanın ofisi ve üretim tesisi, Huddersfield, Batı Yorkshire' deki Ulusal Saraya kurulmuştur. Şirket, deri soğutma sistemi için şuan mevcut olan ve gelecekteki global talebe karşılık verebilmek adına tesislerini genişletmektedir.

Satışlar, hem üretim hem de ulusal dağıtım alanı servisimizin önemli bir merkezidir. Kendini işine adayan ekibimiz, müşterilerden, hastalardan ve uluslar arası deri soğutma ağı distribitörlerinden gelecek talepleri karşılayabilmektedir.

Günümüzde Paxman sistemleri bütün İngiltere boyunca hem ulusal sağlık hizmet hastanelerinde hem de özel kliniklerde önemli bir ölçüde kullanılmaktadır. Firma aynı zamanda Avrupa'daki birçok ülkede de ürününü tanıtmıştır ve şuan deneme ve dünyadaki diğer kıtalarda tanınma sürecindedir.